Wstęp do drugiego sezonu

Nauka bez religii jest wybrakowana, religia bez nauki jest ślepa.

– Albert Einstein

Jest to odwieczna prawda, która nigdy nie zawodzi: ten, kto dla cudzej potęgi pracuje, sam ginie.

– Niccolo Machiavelli

Ja znam tylko ciemność, noc pod ziemią. Ale to wszystko, co tak naprawdę istnieje. Co na końcu się liczy. Cisza i mrok. Ty znasz wszystko, magu. A ja tylko jedno, lecz najważniejsze.

– Ursula K. Le Guin


20 kwietnia 2072 r., o godzinie 22:00 czasu lokalnego, sekta o nazwie Dzieci Gorszego Boga detonuje w centrum Nowego Orleanu taktyczną głowicę wodorową. W przeciągu paru minut miasto przestaje istnieć. Ginie prawie czterysta tysięcy ludzi. Rząd Konfederackich Stanów Ameryki wprowadza na terenie całego kraju stan wojenny.

W ciągu tej samy doby całą kulę ziemską obejmuje zapowiadane od kilku miesięcy, bezprecedensowe zjawisko atmosferyczne zwane MagBurzą będąca gigantyczną zorzą polarną. Zakłócenia elektromagnetyczne są tak silne, że istnieje uzasadniona obawa, iż MagBurza zniszczy większość urządzeń elektronicznych na wszystkich kontynentach, czego następstwem będzie koniec świata takiego, jaki znamy. Najczarniejsze prognozy na szczęście się nie sprawdzają. Gdy MagBurza mija, systemy elektroniczne i komputerowe zostają szybko przywrócone do stanu używalności. Wiek Macierzy i Magii trwa nadal.

Jednak zamach na Nowy Orlean w połączeniu z MagBurzą i towarzyszącą jej histerią ma daleko idące konsekwencję. Na giełdach załamują się kursy, a sytuacja geopolityczna się destabilizuje. W szczególności zaostrza się konflikt terytorialny pomiędzy Mandżurią a Imperialną Japonią. Obie strony grożą sobie teraz otwarcie interwencją wojskową z użyciem broni jądrowej. Kraje ościenne, zamiast próbować za wszelką cenę zażegnać konflikt, opowiadają się po jednej lub drugiej stronie. Niemalże z dnia na dzień wybucha Wschodnia Zimna Wojna.

Wszystkie te wydarzenie zbiegają się w czasie z kolejną niezwyczajną nowiną — reprezentanci Ares Macrotechnologies zostali usunięci z Trybunału Korporacyjnego i Ares stracił tym samym rangę koroporacji AAA. Przyczyny tej decyzji są dość mętne, rzecznicy obu stron nabierają wody w usta. Szybko pojawiają się pogłoski, że Ares realizuje jakiś swój niebezpieczny cel i to właśnie on odpowiedzialny jest za nasilający się niepokój na Dalekim Wschodzie.

Wśród ofiar Dzieci Gorszego Boga są Cade Steele, Milford Cubicle i Wodzu Sachawa. Ocalała czwórka — Enoch Arden, Yukashii Bikaver, Nimue Graffele i Robert Kattel — tydzień później spotyka się z Gordonem Stansfieldem w Covington. Stansfield, agent antyterrorystycznej komórki rządowej, zlecił im wcześniej zinfiltrowanie szeregów Dzieci Gorszego Boga i zapobieżenie zamachowi. Teraz przyszła pora na debriefing.

Tymczasem życie w cieniach biegnie nadal swoim rytmem.