Jak z nami zagrać?

Pierwszym krokiem na nie tak wcale długiej drodze prowadzącej do zagrania z nami w PBIRC-a jest dowiedzenie się, co oznacza ten skrót i na czym cała zabawa polega. To masz już pewnie za sobą. Krok drugi wykonać można na kilka sposobów, lecz najrozsądniejsza jego wersja polega na skontaktowaniu się ze mną, czyli z Mistrzem Gry.

Z dużym prawdopodobieństwem poproszę Cię najpierw o próbne odegranie na sesji (przydzielonej przeze mnie) postaci drugoplanowej. „Próbne” właśnie dlatego, że chciałbym przekonać się, jak spisujesz się na PBIRC-u. Zaznaczam, że wymagania nie są wysokie. Musisz po prostu radzić sobie z „umiarkowanie szybkim” pisaniem na klawiaturze poprawną polszczyzną bez polskich znaków (z ogonków musieliśmy niestety zrezygnować z przyczyn technicznych). Nie, nie stosujemy zdań wielokrotnie złożonych i od czasu do czasu zdarza się któremuś z nas popełnić „byka” &mbash; jednak blogomowa, pisanie z CAPS’em, bełkot charakterystyczny dla komentarzy pod artykułami w polskich portalach newsowych, a także emotikony, są niedopuszczalne.

Po pomyślnym przejściu owego „testu”, droga do pełnoetatowego udziału w naszych PBIRC-ach stanie przed Tobą otworem. Jeśli będziesz chciał(a) zagrać w bieżącej kampanii, otrzymasz dość dokładne materiały przedstawiające świat oraz proces tworzenia postaci. Po opisaniu i przesłaniu mi swojego bohatera, wkrótce zostaniesz dołączony(a) do grona pierwszoplanowych graczy. Zapewne nie nastąpi to od razu, ponieważ najpierw w fabule będzie trzeba stworzyć pretekst, który umożliwi Twojej postaci dołączenie się do drużyny — przygotuj się zatem na mniej więcej miesiąc czekania.

Nie wykluczam także możliwości, że chciał(a)byś „zasmakować” PBIRC-a nie mając jednak ochoty bądź czasu na regularne granie. Spokojna głowa, i tu znajdzie się rada. Po pierwsze możesz raz na kilka sesji odgrywać tę samą postać drugoplanową, która pojawia się co pewien czas w świecie gry, by dopomóc lub poprzeszkadzać bohaterom. Po drugie, od czasu do czasu rozgrywamy składające się z dwóch-trzech sesji minikampanie i nietrudno będzie Ci się do takiej załapać. Ostatnia alternatywa zainteresuje również wszystkich tych, którym z dowolnych przyczyn nie odpowiada świat Shadowruna.

Pytania? Ślij je do Mistrza Gry, z chęcią odpowiem.